אחסון בענן – מה חם, מה לא

שירותי ענן לעסקים

שנת 2020 בתחום שירותי הענן

מובן מאליו ש-2020 הייתה שנה בלתי נשכחת. זה היה יוצא דופן בצורה שונה עבור ספקי שירותי הענן הגדולים, שכולם חוו עלייה מרשימה בביקוש.

מובילת השוק AWS שירותי ענן של אמזון סגרה את 2020 עם הכנסות של 45.3 מיליארד דולר, עלייה של כמעט 30% משנה לשנה ויותר מ-13.5 מיליארד דולר ברווחים תפעוליים שנתיים – שהם 63% מסך הרווח התפעולי של אמזון לשנה.

אחסון נתונים בענן

בערך 50% מכל הנתונים הארגוניים מאוחסנים בענן, אחסון נתונים בשירותי ענן מייתר את הצורך ברכישה ובתחזוקה של תשתית אחסון נתונים, שכן התשתית שוכנת בתוך מרכזי הנתונים של ספק IaaS בענן ונמצאת בבעלותו ובניהולו של הספק.

מעבר לחיסכון בעלויות, אחסון בענן מספק גמישות רבת ערך לניהול נתונים. ארגוני IT מגדילים את ההשקעות באחסון נתונים בענן עבור גיבויים ושכפול נתונים, שכבות נתונים וארכיון, שטחי נתונים עבור פרויקטים של בינה מלאכותית (AI) ובינה עסקית (BI), וכדי לצמצם את טביעת הרגל הפיזית של מרכז הנתונים שלהם.

בדיוק כמו באחסון מקומי, בענן אפשר לרכוש רמות אחסון שונות על סמך סווגם של הנתונים, אם מדובר בנתונים חמים (שנגישים אליהם לעתים קרובות) או קרים.

בדרך זו, אינך משלם יותר מדי עבור אחסון נתונים הנחוצים רק עבור ארכיונים, או עבור גישה מדי פעם.

אתה יכול להשתמש בפתרונות ניהול נתונים כדי להגדיר מדיניות ולהעביר נתונים אוטומטית למחלקת האחסון הנכונה בענן על בסיס פרמטרים כמו גיל, בעלים ועלות.

מקרה השימוש המוביל לאחסון ענן כיום הוא טיפול בפטה-בייט של נתונים לא מובנים שארגונים צוברים, נתוני קבצים מיישומים רבים ושונים כגון רצף גנומי, מכוניות חשמליות, סרטוני מצלמות גוף, אינטרנט של הדברים (IoT), ניתוח סייסמי וכלי שיתוף פעולה.

העברת נתוני קבצים לענן היא קשה מכיוון שהיא עלולה לקחת זמן רב וגוררת דרישות ייחודיות לגבי בקרות גישה ואבטחה.

וזאת בהתאם לסוג ולנפח הנתונים שברצונך להעביר לענן, תצטרך להתאים את האסטרטגיות שלך כראוי.

להלן שיקולים כאשר אתה מפתח את אסטרטגיית ניהול הנתונים בענן שלך כדי להימנע מעלויות מיותרות וביצועים נמוכים:

  • שכבת אחסון משנית – ארגוני IT ארגוניים רואים יותר ויותר את הערך של הענן כשכבת אחסון משנית או שלישונית מכיוון שהוא מפנה מקום באחסון מקומי יקר ומאפשר לך למנף את הענן עבור AI. יש לקרוא נתונים בפורמט שאינו מקורי דרך האפליקציה של הספק לפני השימוש, מה שמקשה על השימוש באפליקציות אחרות. כמו כן, במקרים מסוימים יש להעלות מחדש את הנתונים למקור ולאחר מכן להעביר אותם לפני השימוש. ודא שאתה מבין את המגבלות של העברת הנתונים שלך לענן ואם הם בפורמט שמקובל במקרים של שימוש נפוצים.
  • ניהול Shadow IT –  פתיחת הענן לכוח העבודה שלך ללא מעקות בטיחות עלולה להסתבך במהירות. לעומת זאת, על ידי יצירת אסטרטגיה מוגדרת היטב ותהליך ממשל נתונים עבור הענן, אתה יכול למזער את ההשפעות השליליות של Shadow IT ועדיין לאפשר לעובדים להתנסות בבטחה עם אפליקציות ושירותים שיש להם אישור.
  • בעיה מחמירה של איי נתונים – הענן, על כל יתרונותיו, מפוזר עוד יותר על ידי תנועת ריבוי העננים. לעננים יש מחלקות אחסון ושכבות שונות לאחסון קבצים ואובייקטים, את כולם יש למנף לאסטרטגיית ניהול נתוני קבצים חסכונית. אלה מביאים ליותר ממגורות לניהול. ללא קשר, IT היברידי נמצא כאן כדי להישאר עבור רוב הארגונים הבינוניים עד הגדולים, זה לא אומר שאתה צריך לאחסן את כל הנתונים במקום אחד, אבל תצטרך נראות כדי להעביר נתונים ועומסי עבודה לפי הצורך על בסיס עלות, ביצועים ודרישות עסקיות.
  • עלויות נסתרות – האתגרים של התפשטות ענן והתפשטות VM ידועים כבר די זמן רב. מעבר לענן שדורש פיקוח מתמיד כדי להבטיח שאינך מבזבז כסף עם משאבים לא בשימוש. בעיה נוספת, עם זאת, היא לוודא שנתוני הקבצים מנוהלים ומדורגים כראוי. אל תנהל נתונים קרים וחמים באותו אופן או שתיקח אותם לאף עם עמלות יציאה שונות ועלויות API מיותרות. סוכנות ממשלתית גדולה הייתה לאחרונה בחדשות על שהוציאה מיליוני דולרים על עמלות יציאה מכיוון שהנתונים שהם העבירו לענן נגישים למעשה לעתים קרובות: הבן את הנתונים שלך ואת כל האזורים שבהם הענן יכול לנגוס בו. הקפד לדבר עם ספק שירותי IT שלך על סיכונים אלה וכיצד להימנע מהם.
  • כישורים – פער הכישרונות נותר גדול בטכנולוגיה, וכך צוותי IT חייבים תמיד להביא זאת למשוואה בעת ביצוע שינויים דרמטיים באסטרטגיה. סקר CompTIA שנערך לאחרונה מצא כי 74% מהחברות הגדולות יגייסו לתפקידי IT וטכנולוגיה בשנת 2021, עם התמקדות מיוחדת בתשתיות מתקדמות, בינה מלאכותית ומדעי נתונים, וכישורי אנשים לשיתוף פעולה מרחוק.
  • ציפיות לא מציאותיות לחיסכון – לאורך זמן, ארגון יכול בקלות לחסוך באחסון בענן לעומת שמירה על הרבה טכנולוגיה בתוך מרכז הנתונים הארגוני. אבל זה דורש אסטרטגיית נתונים מוגדרת היטב. עדיף לחשוב על היתרונות של מעבר מ-Capex למודל הוצאות Opex צפוי יותר ללא ההוצאות הלא מוחשיות הנסתרות הנובעות מ-IT מסורתי. בזמן שאתה מייעל את תשתית הענן, לא תצטרך לדאוג לגבי חומרה יקרה שנמצאת במרכז הנתונים שלך, עלויות קירור, תרגילי כיבוי רגילים והטרחה של תחזוקה ואבטחה של הכול.

חשיבה לטווח הארוך

יש ערך לא ידוע לכמויות האדירות של נתונים לא מובנים שארגונים מאחסנים, חלק מההיערכות מדווחות שרק 1 עד 2% מהנתונים הללו נמצאים בשימוש בפועל.

קיים את השיחות הנחוצות עם הספקים, היועצים ובעלי העניין הפנימיים שלך כדי להבין בבירור את כל נכסי הנתונים שלך:

היכן הם שוכנים, מי משתמש בהם (ובאיזו תדירות), והערך האסטרטגי שלו לארגון.

על ידי איסוף מידע זה, תוכל לקבל החלטות מושכלות לגבי הנתונים שלך והיכן הם צריכים לחיות.

החלטות אלו יתפתחו עם הצרכים העסקיים, אז ודא שיש לך את האמצעים לנתח ללא הרף את הנכסים שלך ולהתאים את האסטרטגיה שלך לפי הצורך.

תוכן עניינים

שירותי IT 

שירותי ענן לעסקים

אבטחת מידע לעסקים

פתרונות עבודה מהבית

להתחלת השיחה
1
צריכים עזרה?
Scan the code
היי 👋
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן