התאוששות מאסון

התאוששות מאסון  DRהוא מונח לתוכנית שמוכנה מראש במקרה של אסון שעלול לקרות בה אנו מבססים ומגדירים מה התהליך שתשתיות המחשוב צריכות לעבור במקרה של השבתה על מנת לחזור במהירות לתפקוד תקין.

זה נשמע מעט מרתיע, אך התאוששות מאסון כוונתה גם בתקלות קטנות שגורמות להשבתות, כמו הפסקת חשמל או תקלות ברכיב אלקטרוני. אך יש לקחת בחשבון כי זה יכול לקרות גם ממקור חיצוני ופחות סימפטי כמו אסונות טבע – שריפה, רעידת אדמה, פיצוץ גז, פגיעת ברק, תאונה, טיל, פצצה, טורנדו, צונמי ועוד. כמו כן, יכול לקרות כתוצאה ממקור אנושי – חדירת וירוסים, גניבה, שוד, תקלה מכוונת, טעות אנוש ועוד.

ארגון או עסק שאין להם פתרון בזמן אמת יכול לחוות כתוצאה מאסון חיצוני או פנימי השבתה של מערכות המחשוב לתקופה בלתי מוגדרת וביצוע עבודות שחזור יקרות ובמקרה הגרוע התמוטטות עסק במידה ומדובר בעסק שעיקרו שירותים אינטרנטיים וכן אתרי מכירה, השקעה ותשלום שונים.

אנו למדים כי בעידן בו אנו חיים היום כל ארגון גם אם אינו טכנולוגי במהותו תלוי במערכות המחשוב השונות שבו על מנת לנהל את העסק והתהליכים השונים בו בצורה נכונה, שוטפת ותקינה. יחד עם זאת אנו רואים מגוון רחב של מקרים בהם ארגונים סובלים מפני שיבושים ותקיפות סייבר אשר פוגעות בצורה משמעותית בתהליכים העסקיים ובמערכות השונות. שיבושים ותקיפות אלו יכולים משפיעים על יום העבודה שלנו ואף יכולים לכם לנזק בלתי הפיך שיהיה קשה להתאושש ממנו בטווח הארוך. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות התאוששות מאסון – בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של גלובל נטוורקס פה בשבילכם.

תוכנית התאוששות מאסון (DRP)

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים על תכנית “התאוששות מאסון” (DRP-Disaster Recovery Plan) אך יחד עם זאת אתם לא בטוחים בדיוק מה זה אומר. תכנית זו הינה תוכנית ייעודי תאשר מטרתה לתת מענה מהיר, איכותני ואפקטיבי למקרים בהם ישנם אירועים שונים אשר משבשים ו/או גורמים לכשלים במערכות המידע של העסק. 

דרך תכנית זו אנו יכולים לצמצם את היקפי הנזק שלנו ולהחזיר את תהליכי המחשוב העסקיים עד מהרה לפעולה. במסגרת תוכנית התאוששות מאסון אנו פועלים לשם גיבוי של כל הנתונים והמידע במערכת, מנתחים איומים, פועלים לשם תיעדוף של המערכות הקריטיות ובונים תוכנית עבודה לצד אסטרטגיה מסודרת לשם התאוששות.

מתי אנו נרצה לפנות אל חברה לשם התאוששות מאסון?

התאוששות מאסון הינה מלאכה הנעשית על ידי בעלי מקצוע המתמחים בתחום ויכולה לקרות כתוצאה ממגוון רחב של מקרים – התקפות סייבר, חבלה של עובד ו/או מתחרה בזדון, תקלות במערכות המחשוב השונות, בעיות תקשורת, הפסקת חשמל בלתי רצויה ולעיתים גם מקרים של כוח עליון (לרבות שריפות, הצפות וסיטואציות נוספות).

במקרים כלו אנו נרצה לפנות אל חברה המתמחה בתחום אשר תעזור לנו להחזיר את מערכות הארגון למצבם הקודם.

החשיבות בעבודה עם חברה המתמחה בהתאוששות מאסון

התאוששות מאסון אינה מלאכה פשוטה וטומנת בחובה לא מעט אתגרים. בדיוק לשם כך אנחנו נרצה לבדוק שאנחנו עובדים עם חברה ו/או בעל מקצוע המתמחה בהתאוששות מאסון ובעולמות האבטחה והמחשוב. בראש ובראשונה אנו נרצה לראות שהחברה שאיתה אנו עובדים הינה חברה בעלת ניסיון, ותק ומוניטין חיובי בעולם המחשוב והאסונות – כך נוכל להיות רגועים ולדעת שהגענו למקום הנכון עבורנו.

שירותי התאוששות מאסון בגלובל נטוורקס

חברת גלובל נטוורקס איי.טי פרופשיונלס בע”מ הוקמה בשנת 2001, וכיום היא אחת מחברות המחשבים וטכנולוגיות המידע המובילות בישראל. החברה עובדת ללא לאות על מנת לספק קשת רחבה של שירותים תחת מעטפת מלאה תוך כדי אמינות, שלמות בביצוע והקשבה לצרכי הליקוח. החברה הינה מן המובילות בעולם הפתרונות בעולם התקשורת והאבטחה ומתמחה בהתאוששות מאסון.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אל אלפי לקוחות שכבר בחרו נכון ולהחזיר את העסק שלכם למצבו הקודם תוך כדי שאתם משפרים אלפי מונים את מערכות המחשוב השונות ומונעים אי נעימות עתידית.

שירותינו עבור התאוששות מאסון כוללים משאבי אחסון,  יצירה שוטפת ואוטומטית של עותקי מערכות מחשוב לעסק במתקן מוצפן ומוגן של החברה, משאבי אחסון, מחשוב, שימוש ניצול במשאבי ענן, תפעול אתרים חמים משניים ועוד.

גלובל נטוורקס מספקת שירותי מחשוב לעסקים גם במקרה אסון על ידי גיבוי מרחוק למערכות עם שירותי תחזוקה מקצועיים ואיכותיים, מתן מענה למשאבי מערכת שחוזרים לתפקוד רגיל בעת הצורך במידה והאתר הראשי נפגע. שירות זה יינתן לעסקים בעלי מערכות פתוחות כמו WINDOWS או UNIX  .

בין אם אתם עסק קטן או גדול אנו ממליצים לכם לתכנן את אופן ההתמודדות ותוכנית במקרה של אסון על ידי עבודות מחשוב במרכז מחשבים נפרד. לפרטים נוספים השאירו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם או התקשרו בטלפון- 072-3901120

משרד אחרי התאוששות מאסון
להתחלת השיחה
1
צריכים עזרה?
Scan the code
היי 👋
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן